چه تعدادی که کسب و کارهای خودشان را در ایران اینترنتی کرده اند موفق هستند!

  • Post author:
  • Post category:Business

یکی از مهمترین عواملی که میتونه در موفقیت شما کارآمد باشه استقرار، پشتیبانی و پشتکار خود شماست، قطعا کسب و کارهای زیادی در ایران توانسته اند با اینترنتی کردن کارشان به موفقیت های زیادی دست پیدا کنند و  به عنوان کسی که مشاور بزرگترین کسب و کارهای ایران بوده میتونه تو این راه یه همراه برای تو و کسب و کارت باشه.

حال به چند کسب و کار اینترنتی موفق در ایران توجه کنید:

کسب و کارهای اینترنتی موفق در ایران

اگرچه استفاده از خدمات اینترنتی در ایران عمر طولانی ندارد اما به راحتی می توانید شرکت های سایت خدماتی محتوامون مختلفی را در این زمینه پیدا کنید که موفقیت های زیادی کسب کرده اند. در ابتدا موفقیت در کسب و کار اینترنتی به دلیل تنوع کم و رقابت کمتر بود. اما الان اینطور نیست. برخی از موفق ترین کسب و کارهای اینترنتی در ایران عبارتند از:

دروازه زرین پال

درگاه پرداخت شرایط ویژه ای را برای کاربران فراهم می کند تا بتوانند به صورت آنلاین تراکنش های خود را انجام دهند و از فروشگاه های آنلاین خرید کنند. پورتال زرین پال اولین پورتال واسطه ای بود که راه اندازی شد. دلیل موفقیت چنین کسب و کارهای اینترنتی نیاز سایر سایت های اینترنتی به خدمات آنها بود.

نت برگ یکی دیگر از کسب و کارهای اینترنتی موفق در ایران است

وب سایت نتبرگ در اصل یک فروشگاه آنلاین برای تخفیف های گروهی است. این سایت به گونه ای کار می کند که از هر نت بوک بین 30 تا 50 درصد کارمزد می گیرد. نتبرگ از سال 1390 فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1398 توسط Discounts با قیمت بسیار بالایی خریداری شد و اکنون نبض تخفیف های گروهی ایران در دست نازنین دانشور است.

ژاکت معتبرترین بستر برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران است

این روزها طراحی سایت و استفاده از وردپرس بسیار مورد توجه قرار گرفته است. Jacket Internet Business راه حل ها و ابزارهای وردپرس را برای افرادی که می خواهند کسب و کار اینترنتی خود را در وردپرس راه اندازی کنند ارائه می دهد. Jacket در ابتدا یک استارتاپ نوپا بود که به دلیل ارزش آفرینی مورد توجه سرمایه گذاران حوزه IT قرار گرفت و با جذب سرمایه از سایر رقبا فاصله گرفت و اکنون در راس ارائه دهندگان قالب وردپرس قرار دارد.

با توجه به اینکه اکثر کسب و کارها آنلاین هستند، بسیاری از افراد می خواهند بدانند کدام کسب و کارها موفق تر هستند و دلیل موفقیت آنها چیست. موفقیت در کسب و کار اینترنتی به خدمات و نیازهای جامعه بستگی دارد. هر چه کسب و کار خاص تر باشد و خدمات آن بهینه تر باشد، احتمال موفقیت آن بیشتر می شود. کسب و کارهای اینترنتی موفق زیادی در ایران و جهان وجود دارند که مشتریان زیادی پیدا کرده اند. هر چه تعداد مشتریان و حجم فروش بیشتر باشد، کسب و کار موفق تر خواهد بود. هرچه ایده شما جالب تر و خلاقانه تر باشد، سریعتر می توانید رشد کنید.

برخی از موفق ترین کسب و کارهای اینترنتی در جهان

استفاده از اینترنت و ورود آن به کسب و کارها در کشورهای پیشرفته عمر طولانی دارد و ایران در این زمینه کارهای بیشتری انجام داده است، بنابراین کسب و کارهای بزرگتری از ما راه اندازی کرده اند. برخی از کسب و کارهای اینترنتی موفق در جهان عبارتند از:

آمازون یکی از موفق ترین کسب و کارهای اینترنتی در جهان است

آمازون در سال 1994 شروع به کار کرد. ویکی یکی از موفق ترین کسب و کارها در جهان است. جالب است بدانید این سایت در هر ثانیه ۱۰۸۴ دلار درآمد دارد و ۳۴ هزار کارمند از سراسر دنیا در این سایت مشغول به کار هستند! آمازون یک فروشگاه اینترنتی بزرگ است که در سراسر جهان کار می کند و شما می توانید هر محصولی را که بخواهید از آن خریداری کنید.

eBay و بنیانگذار ایرانی-آمریکایی آن

eBay کار خود را در سال 1995 توسط شخصی به نام پیر امیدیار آغاز کرد. این سایت به کاربران امکان خرید و فروش کالاهای دست دوم را می دهد. eBay در سال های گذشته سعی کرده است شرکت های دیگری را که در حراج های آنلاین در کشورهایی مانند کره جنوبی، آمریکا، فرانسه و غیره حضور داشتند، خریداری کند.

گوگل معروف ترین کسب و کار موفق دنیاست

اگرچه یاهو زودتر از گوگل شروع به کار کرد، اما گوگل به سرعت از آن پیشی گرفت و به رشد چشمگیری دست یافت. مایکروسافت یکی دیگر از رقبای گوگل است که با وجود سن بالا نتوانست از گوگل پیشی بگیرد و در این رقابت عقب افتاد. دلیل اینکه گوگل توانست راز موفقیت در کسب و کار اینترنتی را بیابد این بود که از نقاط ضعف سایر رقبا استفاده کند.

دست دست کردن بسه، از همین الان شروع کن…