You are currently viewing Wyłącz telewizor i włącz zdjęcia z YouTube

Wyłącz telewizor i włącz zdjęcia z YouTube

Zdjęcia z YouTube to nie tylko zbiór ulubieńców i dzieci, które robią dziwne efekty. Mogą nas odwiedzać UFO, przetrzymywać kosmitów w tajnych piwnicach lub mieć rządy, które ukrywają przed nami prawdę o górnikach, ale nadal wierzę, że wartość filmów na youtube filmiki nie jest stracona.

Wiele razy pracowałem na londyńskim West Endzie i każdego dnia, w drodze do pracy, mijałem sprzedawcę drogowego sprzedającego czasopisma. Każdego dnia krzyczał do przechodzącego tłumu, by zwrócił ich uwagę. Po wielu miesiącach stało się dla mnie jasne, że codziennie mówi lub krzyczy to samo.

Pewnego dnia nie mogłem już dłużej powstrzymywać mojej ciekawości. Podszedłem do niego, kupiłem recenzję i zapytałem: „Ryczysz codziennie to samo, prawda?”, „Tak” – odpowiedział. Moje następne pytanie brzmiało: „Czy możesz mi powiedzieć, co dokładnie mówisz?”. Nigdy nie zapomnę jego odpowiedzi – ryczę OKROPNE WIADOMOŚCI, OKROPNE SCENY – bo tak zawsze jest!

Nic się nie zmieniło, przez cały dzień jesteśmy bombardowani wiadomościami o straszliwych efektach, które przechodzą przez świat.

Mamy teraz dwudziestoczterogodzinne wiadomości telewizyjne, wraz z niekończącą się analizą ponurych sytuacji i, często, tego, w jaki sposób mogą one rzeczywiście stać się ponursze. Ta nieuchronnie kończąca się fala negatywnych informacji jest pompowana do naszych świadomych i podświadomych umysłów przez cały dzień każdego dnia.

Ani przez chwilę nie sugeruję, abyśmy zignorowali trudną sytuację ludzi, którzy znaleźli się w strasznych okolicznościach, i poparłbym bezinteresownie ofiarowanie odpowiedniej organizacji charytatywnej. Martwi mnie wpływ, jaki wszystkie te smutne informacje mają na nasze spojrzenie na życie i nasze ogólne zachowanie. Ludzie reagują na pozytywne i szczęśliwe sytuacje, będąc szczęśliwymi i pozytywnymi.

Telewizja jest również odpowiedzialna za karmienie nas czystszymi operami, telewizją reality, teleturniejami, pokazami prezentów i tak dalej. Wszyscy słyszeliśmy termin „odpad, złom”, jeśli chodzi o komputery, twierdzę, że ta sama sytuacja ma miejsce w przypadku istot śmiertelnych. Rzeczywiście, dobrej jakości telewizja angażuje nas w oglądanie innych ludzi spełniających swoje marzenia. Szczególnie podstępna forma życia zastępczego.

 

Kontrole pokazują, że przeciętny Amerykanin ogląda telewizję około czterech godzin dziennie, dwadzieścia osiem godzin tygodniowo, około tysiąca pięciuset godzin na raz. Oznacza to, że przeciętny obserwator jest przytwierdzony do ekranu przez dwa miesiące w każdym momencie swojego życia.

To niesamowity fakt, że youtube filmiki na YouTube mają więcej godzin treści, niż kiedykolwiek wyprodukowało Hollywood. Wśród bezsensownych skrawków znajduje się ogromna ilość naprawdę przydatnych informacji, od filmów typu „jak to zrobić” po słowa mądrości od niektórych z najlepszych myślicieli, przedsiębiorców i mówców motywacyjnych.

Obecnie miliardy ludzi na całym świecie mają łatwy dostęp do tego rodzaju wskazówek.